Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Zgierzu zorganizowała konkurs literacki pn. „Nowa Umowa Zgierska”, do którego zaprosiła młodzież ze zgierskich szkół ponadpodstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród nastąpiło w niedzielę, dn. 06.06.2021, podczas Święta Miasta Zgierza.

Jak piszą organizatorzy: „Młodzieży zadaliśmy pytanie, jak wyobraża sobie swoje życie zawodowe, osobiste, towarzyskie w… Zgierzu, za kilka, za kilkanaście lat. Chcieliśmy, aby młodzi ludzie opowiedzieli nam o Zgierzu swoich marzeń. Z nadesłanych prac konkursowych wyczytać możemy, że Zgierz przyszłości to przede wszystkim Zgierz ekologiczny, czysty, zielony. Mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, po mieście poruszają się rowerami, korzystają z kompleksów rekreacyjnych, tutaj się uczą, tutaj pracują, i tutaj odpoczywają. Wiele uwagi autorzy prac poświęcili także historii naszego miasta, z której możemy być dumni, którą się szczycimy, i którą cały czas tworzymy My – dumni ze Zgierza.”

Fot. Lecz Baczyński

Jak napisała jedna z laureatek konkursu: – „Z optymizmem patrzę w przyszłość. Chcę mieć realny wpływ na rozwój naszego miasta. Zdobywać wiedzę i umiejętnie ją wykorzystywać w życiu codziennym. Mam nadzieję, że za kilka, za kilkanaście lat, moje marzenia o Zgierzu się urzeczywistnią”.

I kolejny cytat: „Moje miasto i moje w nim życie za parę lat?: spokojne, lecz pełne energii. Czas wypełniony szczęściem i uczciwie prowadzonym biznesem”.

Przedstawiamy laureatów konkursu:

Julia Matusiak – I nagroda, Anita Marczak – II nagroda, Ewa Zalewska – III nagroda.

Upominkami obdarowane zostały: Amelia Kosiewicz, Aleksandra Grodzka, Oliwia Zięba, Kinga Piórkowska, Natalia Kmieć, Angelika Gabryelczak, Kaja Karolak, Natalia Łuba, Oliwia Borowiec, Klaudia Kuzańska, Oliwia Stopczyk.

Nagrody laureatom na scenie w Parku Miejskim wręczył Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski.

Fot. Lecz Baczyński

Za opiekę i pomoc dziękujemy Opiekunom: Pani Małgorzacie Łodwig-Makowskiej, Pani Joannie Wojciechowskiej, Pani Beacie Rybarczyk.

Wszystkim uczestnikom konkursu „Nowa Umowa Zgierska” serdecznie gratulujemy!