Czternaścioro młodych laureatów odebrało nagrody w zabawie pod hasłem „Dojrzyj jeża”, zorganizowanej przez Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu. Zadaniem uczestników było odnalezienie na zdjęciach, publikowanych w sieci internetowej, maskotek – jeżyków zgierskich, ukrytych w siedzibach lokalnych firm. Celem zabawy, oprócz atrakcji dla najmłodszych, była promocja zgierskiej przedsiębiorczości w 200. rocznicę podpisania Umowy Zgierskiej.

Foto: Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Jak mówią organizatorzy, konkurs był częścią obchodów tegorocznego Dnia Dziecka i miał charakter hybrydowy – czyli mieszany, w sieci i realnej przestrzeni. – Zabawa polegała na wskazaniu miejsca w którym zostały ukryte jeże-maskotki oraz podaniu ich właściwej liczby – wyjaśnia Kinga Siemońska, kierowniczka CKD. –W zeszłym roku ten gadżet chowany był w przestrzeni miejskiej Zgierza. Tym razem, chcąc podkreślić wyjątkowy jubileusz 200-lecia Umowy Zgierskiej, pracownicy CKD zdecydowali się chować jeżyki w przestrzeni zgierskich firm. 

Zatem, poza zabawą i wyzwaniem na spostrzegawczość, konkurs był także okazją do promocji lokalnych przedsiębiorstw. Jednocześnie nie tylko instruktorzy CKD, ale wszyscy uczestnicy zabawy przekonali się na własne oczy jak wyglądają biura, zaplecza lub hale produkcyjne zgierskich firm. Czyli miejsca do których nie każdy ma dostęp.

Foto: Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Nagrodą w konkursie były torciki z cukierni Szarlotka, gadżety miejskie oraz upominki od firm. Wszystkie niespodzianki zostały dostarczone do domów laureatek lub laureatów osobiście 1 czerwca.

A oto lista zgierskich firm, które przyjęły zaproszenie do konkursu Dojrzyj Jeża 2021:

Suerte
Studio54
ZPK Markab
Wodociągi i Kanalizacja Zgierz
Fabryka Rajstop ADRIAN
Balentino
Filter Service
Deante
Drew Sad
Jubiler Walczak
Fitness Forma
Studio fotograficzne Marty Tereszczak
Cyrek Digital
Kangaroo