Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zgierskie Forum Gospodarcze 19-20.10

19 października 2021 @ 08:00 - 20 października 2021 @ 17:00

Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń mijającego roku w mieście. Zgierskie Forum Gospodarcze, czyli spotkanie dla przedsiębiorców oraz osób z otoczenia biznesu organizowane w dniach 19-20.10, ma pomóc tutejszym firmom w nawiązaniu wartościowych kontaktów – głównie międzynarodowych. To właśnie internacjonalizacja, czyli wychodzenie przedsiębiorstwa na rynki zagraniczne, jest głównym tematem zaplanowanego spotkania.

W dwudniowym programie Zgierskiego Forum Gospodarczego znalazło się kilkanaście paneli dyskusyjnych, poświęconych różnym aspektom internacjonalizacji. Mowa będzie m.in. o podstawowych zasadach bezpiecznego eksportu, różnicach kulturowych w biznesie, zatrudnianiu ludzi z innych obszarów kulturowych, szansach eksportowych na rynkach sąsiedzkich, wpływie pandemii na biznes międzynarodowy – a nawet o wykorzystywaniu przestrzeni wirtualnej do redukcji stresu w przedsiębiorstwie.

Za poszczególne panele odpowiadać będą eksperci renomowanych instytucji partnerskich, współpracujących przy organizacji forum. – Zgierskie Forum Gospodarcze szczególny nacisk położy na umiędzynarodowienie biznesu, na przełamywanie barier w nawiązywaniu kontaktów i realizacji wspólnych projektów – mówi gospodarz oraz główny organizator przedsięwzięcia, Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski – Wysoki poziom merytoryczny tego wydarzenia będzie, mam nadzieję, impulsem do rozwoju dla lokalnego biznesu i jego zewnętrznych partnerów. Otworzy nową perspektywę dla miasta.

Uczestnicy Zgierskiego Forum Gospodarczego będą mieli okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z zagranicznymi podmiotami gospodarczymi, bowiem udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele miast partnerskich. Przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk utworzona będzie w pomieszczeniach Starego Młyna przy ulicy Długiej 41a: nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, przeniesionej do zrewitalizowanego, zabytkowego młyna motorowego sprzed dwustu lat.

Forum Gospodarcze jest organizowane w jubileuszowym roku 200–lecia podpisania Umowy Zgierskiej, która zmieniła niewielkie miasto w prężnie działający ośrodek włókienniczy. Jej istotą było stworzenie miejsca przyjaznego dla przedsiębiorców oraz dobrej współpracy administracji z biznesem. Teraz jest podobnie. – Dwieście lat temu trafili tu sukiennicy z różnych części Europy, którzy otrzymawszy od rządzących przywileje, zamienili Zgierz w prężnie działający ośrodek włókienniczy. Dziś organizujemy międzynarodowe spotkanie biznesowe, które będzie szansą na ożywienie gospodarcze miasta – mówi Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza.

W programie Zgierskiego Forum Gospodarczego, obok paneli dyskusyjnych, znalazły się także m.in.: wręczenie nagród w konkursie gospodarczym im. R. Rembielińskiego oraz uroczyste odznaczenie medalami z okazji XXX-lecia samorządu terytorialnego osób zasłużonych dla zgierskiej społeczności lokalnej.

Details

Start:
19 października 2021 @ 08:00
End:
20 października 2021 @ 17:00
Event Category:
Website:
https://forum.zgierz.pl/pl/strona-glowna

Organizer

Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Phone
690 540 365
Email
asmietana@umz.zgierz.pl
View Organizer Website

Venue

Stary Młyn
ul. Długa 41A
Zgierz, łódzkie 95-100 Poland
+ Google Map
Phone
690 540 365
View Venue Website
Scroll to Top