Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kultura na ulice – zgierska inicjatywa lokalna. #Dumnizezgierza.

30 marca @ 08:00 - 14 maja @ 17:00

Masz pomysł na wydarzenie kulturalne, jak koncert, wystawa, pokaz czy warsztat? Weź udział w konkursie ogłoszonym z okazji 200. rocznicy podpisania Umowy Zgierskiej przez Centrum Kultury Dziecka. Aplikować może każdy, bez względu na wiek – a zyskać można 7000 zł dofinansowania. Warunek: inicjatywa ma podsycać dumę ze Zgierza. Wnioski można składać do 14 maja.

 

W konkursie biorą udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Miasto Zgierz, grupy formalne i nieformalne, organizacje pozarządowe (posiadające lidera projektu), liderzy społeczni, a także osoby prywatne, bez względu na wiek.

 

Tegorocznym motywem wiodącym konkursu „Kultura na ulice” jest hasło: „Dumni ze Zgierza”, które promuje jubileusz 200-lecia Umowy Zgierskiej. Składane inicjatywy muszą pośrednio bądź bezpośrednio nawiązywać do tego hasła i co za tym idzie – przyczyniać się do promocji Zgierza, promocji lokalnego dziedzictwa materialnego i niematerialnego oraz pozytywnie oddziaływać na wizerunek miasta. 

 

Realizacja projektu musi odbywać się na terenie Zgierza, najlepiej w przestrzeni miejskiej. Działania mogą mieć też charakter zdalny lub online oraz hybrydowy. Należy uwzględnić obowiązujące reżimy sanitarne w sytuacji trwania pandemii.

 

Przewidywany całkowity budżet konkursu to dwadzieścia jeden tysięcy złotych brutto, ale koszty realizacji jednego pomysłu kulturalnego nie mogą być wyższe niż 7000 zł brutto. Projekty nie mogą być w żaden sposób powiązane z działaniami politycznymi ani kampaniami wyborczymi, promocją firm, organizacji, instytucji, osób fizycznych, itp. Realizacja projektu kulturalnego musi nastąpić w terminie od 15 czerwca do 15 listopada 2021 r.

 

Jak prawidłowo złożyć wniosek? Formularz aplikacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej: https://ckdzgierz.pl/konkurs-na-inicjatywe-loklana.

 

W przeszłości, dzięki inicjatywie “Kultura na ulice”, udało się m.in. zrealizować imprezę plenerową “Zgierski wehikuł czasu”, a także wydać książkę pt.: “Dalsze przygody jeża spod Miasta Zgierza (książka wszystkich zgierzan)”.

Szczegóły

Start:
30 marca @ 08:00
Koniec:
14 maja @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
https://ckdzgierz.pl/

Organizator

Urząd Miasta Zgierza
Telefon:
42 71 95 100
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce

Centrum Kultury Dziecka
ul. Rembowskiego 17
Zgierz, łódzkie 95-100 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 503 124 638 (kierowniczka)
Zobacz stronę Miejsce
Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap